Otsusetoetuse mudelid

[

 

kui suur on nõudlus järgmisel kuul, kahe kuu pärast? kui suur peab olema kaubavaru? kui tihti ja kui suurte partiide kaupa tellida? kuidas teha mõjude hindamise põhjal kogukonnale parimaid otsuseid? kui pikaks võib meie kaupluses järjekord kasvada? kui palju kliente võime järjekorra tõttu kaotada? kuidas eraldada tuhandetest kannetest huvipakkuvaid kirjeid? kui kalliks läheb maksma infosüsteemi haavatavusest tekkinud kahju? kui palju on vaja raha, kust me selle leiame ja kui kalliks see läheb?

]

Aitame klientidel aru saada, mida tähendab nende käsutuses olev INFO 

ja kuidas selle põhjal õigeid OTSUSEID teha, kasutades selleks: 

indecisive6Andmeanalüüsi

Kasutades nii statistilisi kui ka andmekaeve meetodeid, saab leida andmetest huvitavaid seoseid. Leitud seoste põhjal on kliendil võimalik teha informeeritud otsuseid.

indecisive6Prognoosi

Otsustamine on veelgi kergem, kui tead, mis tulevik toob. Selleks kasutatakse prognoosimudeleid.

indecisive6Optimeerimist

Kui teie käsutuses olevate ressursside hulk on piiratud, siis millisel moel neid kasutada, et saavutatav tulemus oleks maksimaalselt hea? Või kui tahta mingit tulemust, siis milline oleks minimaalne ressursside hulk oma eesmärgi saavutamiseks?

indecisive6Analüütilise hierarhia meetodit

Tihti on probleemid keerulised ning osapoolte vaated ja hinnangud sellele erinevad. Öeldakse ju, et kus kaks meest, seal kolm arvamust. Kasutades antud tehnikat, õnnestub probleem teha lihtsamaks, saada hinnangutele ja arvamustele vastavusse arvulised väärtused.

indecisive6Appi tõttab kõikvõimas Excel

Excelit kasutavad paljud, mõned meist on koolitustelgi käinud. Ent tihtipeale ei tunta õpitus ära lahendust OMA probleemile. Nõnda siis tehaksegi harjumusest või teadmatusest asjatut „käsitööd“. 

Ometigi pakub see võimas programm võimalusi, kuidas saada vajalik tulemus vähese vaevaga. Peaaegu kõigile võib õpetada lisanippe, kuidas seda võimast programmi veelgi paremini kasutada.

 

Kui mingi töö võtab arvestatava aja, siis vaatame selle koos üle. Võimalusel kohendame protsessi mõistlikumaks ja vajadusel teeme asjakohase koolituse, mis hõlmab konkreetse tööga seotud oskusi.

Võtke ühendust. Kui oskame, anname abi. Kui ei, siis ütlemegi nii.

 

a75d6165ce-banner

SOOVIN SISEKOOLITUST
Kui kalendrist sobivat aega või koolitust ei leidnud, siis saada palun siit oma soov.
1000 märki vaba